orta1

Ulaşım

Üniversitemizi yeni kazanan öğrencilerimizin kayıt yerleri Kayıt Merkezleri Linkinden http://rehber.ksu.edu.tr/icerik_detay.asp?id=6 öğrenilebilirsiniz.

Şehir merkezine 14 km. uzaklıkta olan Avşar Yerleşkesine ulaşım, belediye otobüsleri ve halk otobüsleri ile gerçekleşmektedir. Belediye ve halk otobüsleri saat 23.00’a kadar hizmet vermektedirler.

Şehirlerarası yolcu otobüsleri ile otogara gelen öğrencilerimiz, otogar içerisindeki KSÜ kayıt bürosuna başvurarak ücretsiz servislerimiz yada Avşar Yerleşkesi yazan belediye ve halk otobüslerine binerek kayıt merkezine ulaşabilirler.

Özel arabaları ile Kahramanmaraş’a gelecekler, Avşar Yerleşkesine trafik levhalarını takip ederek kolaylıkla ulaşabilirler. Hafta içi Toplam 18 ayrı hatta 36 adet araç sabah yoğunluğunda normal hat araçlarının dışında takviye araç olarak Toplu Taşıma hizmeti verilmektedir.

 

HALK OTOBÜSLERİ GÜZERGAHLARI

5 NOLU HAT: DOĞUKENT - KSÜ AVŞAR

12 NOLU HAT: BÜĞLEK MAHALLESİ - KSÜ AVŞAR

13 NOLU HAT: GÜNEŞEVLER - KSÜ AVŞAR

17 NOLU HAT: GÜNEŞEVLER - KSÜ AVŞAR

18 NOLU HAT: N.F.ŞEHİR HASTANESİ - KSÜ AVŞAR

20 NOLU HAT: GÜNEŞEVLER - ORMAN - KSÜ AVŞAR

29 NOLU HAT: N.F.ŞEHİR HASTANESİ - KSÜ AVŞAR

32 NOLU HAT (Belediye): AKSU CEZAEVİ - KSÜ AVŞAR (OTOGAR)

34 NOLU HAT: ERKENEZ MAHALLESİ - KSÜ AVŞAR

38 NOLU HAT: MADALYALI KAVŞAK - PİAZZA - KSÜ AVŞAR

41 NOLU HAT: BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE - KSÜ AVŞAR

Özel Halk Otobüsleri ile Büyükşehir Belediye Otobüsleri, 60 dakika süre ile 0,30 TL (otuz kurus) bedel ile Aktarma Sistemine geçilmiştir. Uygulamada; Kahramankartı validatöre okuttuktan itibaren 15 dakikadan fazla bir süre geçmeden aktarma hakkı kullanılamayacaktır. 


 

 


orta3
resim