orta1

İmkanlarımız

Öğrencilere sağlık, ulaşım, barınma, beslenme, kafeterya, banka, kültürel merkezler, internet, kütüphane, laboratuarlar, spor merkezi, konferans salonları alanlarında hizmetler sunulmaktadır. Kredi ve burs imkanları ile desteklenen öğrencilere öğrenci danışmanlığı hizmetleri de verilmektedir.

Dünya standartlarında bir eğitim-öğretim faaliyeti gerçekleştirme ve bilim dünyasına katkıda bulunmanın yanı sıra düzenlenen sanatsal ve kültürel aktivitelerle Üniversitemiz, personelinin ve öğrencilerinin bu yöndeki ihtiyaçlarına cevap vermekte, ayrıca kent halkının da katılımlarına açık olan bu etkinliklerle Kahramanmaraş’ın sosyal ve kültürel hayatına büyük katkı sağlamaktadır. Bu kapsamda, gelenekselleşen bahar şenlikleri ve nevruz kutlamaları, alanlarında uzman bilim adamları tarafından verilen konferanslar, yazar ve sanatçılarla söyleşiler ve konserler gibi çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Üniversite Kampüsünde kablosuz bağlantı hizmeti devreye alınmış olup Merkez Yerleşkedeki tüm öğrenci alanlarının tamamı kapsama alanında hizmet vermektedir.

Üniversitemiz 560 kişilik ve 100.000 kitaplı kütüphanesi 3752 lisansüstü tez ve 40 elektronik veri tabanında binlerce e-dergi, e-kgünümüz teknolojisi ile donatılmış derslik ve modern laboratuvarları, dünya standartlarına açık ve kapalı spor tesisleri, çarşıları, 50 öğrenci topluluğuyla yılda 400 &39;ü aşan akademik, sosyal, kültürel ve spor faaliyetleri, sosyal yaşam alanları ve ulaşım kolaylığı ile güvenli, gelişmiş ve kaliteli eğitim hayatının kapılarını açmaktadır.

Üniversitemiz Avşar Yerleşkesinde 1000 kız, Karacasu Yerleşkesinde bulunan 1100 erkek, şehir merkezinde 2400 kız, Elbistan yerleşkesinde 300 kız, 570 erkek, Afşin Mahsuni Şerif Yerleşkesinde 180 kız ve Göksun Arslanbey Yerleşkesinde 300 kız, 240 erkek kapasiteli öğrenci yurdu imkanına sahiptir.

Öğrenci ve idari/akademik tüm personelin ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan Atatürk Kültür ve Spor Merkezi; egzersiz salonu, balo salonu, konferans salonu ve idari odalardan oluşmaktadır. Merkezi spor kompleksi 1 amfi-tiyatro, 2 küçük futbol sahası, 2 tenis kortu ve 2 voleybol sahası ile hizmet vermektedir. Merkezde ayrıca 1500 kişilk bir spor salonu ile 5000 kişilik bir stadyum da bulunmaktadır.

Öğrencilere yönelik giysi bankası, KSÜ de eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim yardımında bulunmak amacıyla Üniversitemizin girişimleri ve Türk Kızılayı Kahramanmaraş Şubesinin desteğiyle, imzalanan ikili işbirliği protokolü kapsamında hayata geçirilmiş olup ihtiyaç sahibi bütün öğrencilerimizin giysi ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. 


orta3
resim