orta1

Olanaklarımız

Öğrencilere sağlık, ulaşım, barınma, beslenme, kafeterya, banka, kültür merkezi, internet, kütüphane, laboratuar, konferans salonları alanlarında hizmetler sunulmaktadır. Kredi ve burs imkanları ile desteklenen öğrencilere öğrenci danışmanlığı hizmetleri de verilmektedir.

Dünya standartlarında bir eğitim-öğretim faaliyeti gerçekleştirme ve bilim dünyasına katkıda bulunmanın yanı sıra düzenlenen sanatsal ve kültürel aktivitelerle Üniversitemiz, personelinin ve öğrencilerinin bu yöndeki ihtiyaçlarına cevap vermekte, ayrıca kent halkının da katılımlarına açık olan bu etkinliklerle Kahramanmaraş’ın sosyal ve kültürel hayatına büyük katkı sağlamaktadır. Bu kapsamda, gelenekselleşen bahar şenlikleri ve nevruz kutlamaları, alanlarında uzman bilim adamları tarafından verilen konferanslar, yazar ve sanatçılarla söyleşiler ve konserler gibi çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Öğrencilere öncelikle Mediko-Sosyal merkezinde, ileri vakalarda ise Tıp Fakültesi hastanesinde sağlık hizmeti verilmektedir. KSÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi, dinamik kadrosu ile, modern teknik donanımlar ile öğrencilere ve yöre halkına kaliteli hizmet sunmaktadır.

Karacasu Yerleşkesinde bulunan 1500 kişilik öğrenci yurdu dışında, Elbistan ve Göksun Meslek Yüksekokullarında da öğrenci yurtları bulunmaktadır.

Toplam 3 blok ve 3344 m2 kapalı alana sahip olan Atatürk Kültür ve Spor Merkezi; sağlıklı yaşam merkezi, bale salonu, konferans salonu, öğrenci topluluklarının kullanımına sunulacak mekanlar ve idari kısım odalarını kapsamaktadır. Atatürk Kültür ve Spor Merkezi dahilinde bulunan 2 adet mini futbol sahası, 2 adet basketbol sahası, 6 adet tenis kortu, 2 adet voleybol sahası ile açık anfi-tiyatro hizmete sunulmuştur.

Ayrıca, Atatürk Kültür ve Spor Merkezi dahilinde, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu hizmet binası, kafeterya, ve olimpik yüzme havuzu yapılması planlanmaktadır.


orta3
resim